Як діяти закладу освіти та учасникам освітнього процесу під час повітряної тривоги

Правила безпеки під час повітряної тривоги. Узагальнені рекомендації ДСНС, органів управління освіти, досвід Ізраїлю, а також пропозиції освітнього омбудсмена України щодо підготовки та дій учасників освітнього процесу під час повітряної тривоги в різних ситуаціях:

  • якщо тривога застала до початку занять;
  • якщо тривога застала дорогою до закладу;
  • якщо тривога застала в закладі освіти;
  • якщо під час повітряної тривоги працівників викликають на роботу до закладу;
  • якщо під час повітряної тривоги батьки хочуть забрати дитину з укриття.

Як діяти педагогічним працівникам під час повітряної тривоги

Якщо педагогічний працівник перебуває в закладі освіти

Нагадуємо працівникам алгоритм від ДСНС щодо дій педагога у разі повітряної тривоги під час занять у закладі освіти:

  1. Відповідальна особа у разі надходження сигналу вмикає наявну систему оповіщення закладу.
  2. Педагог миттєво сповіщає вихованців (словесно) про загрозу або виникнення надзвичайної ситуації та припинення заняття.
  3. Відповідальна особа разом із педагогами має скоординувати хід евакуації вихованців від групи до захисної споруди (укриття).
  4. Вихованці мають бути організовані для негайного пересування двома колонами в приміщенні групи та швидкого залишення її. При обмеженому просторі для пересування вихованці залишають приміщення групами.
  5. Відповідальні за евакуацію особи повинні знаходитись у заздалегідь визначених місцях та допомогти в організації та регулюванні швидкого руху до захисної споруди. Групам раннього та молодшого віку необхідно надати помічників.
  6. Медичний працівник повинен знаходитись у відведеному для нього місці для швидкого надання медичної допомоги.
  7. Відповідальні за евакуацію особи повинні знаходитися біля виходу із захисної споруди для здійснення контролю за порядком укриття учасників освітнього процесу та швидкого реагування у разі, якщо виявиться, що хтось відсутній.
  8. Вихованці, які знаходяться на подвір’ї закладу, під час сигналу тривоги повинні рухатися під наглядом педагога до захисної споруди.
  9. У середині захисної споруди відповідальні особи повинні забезпечити, щоб діти швидко та обережно зайняли свої місця. Після того як усі вихованці займуть свої місця відповідальний повинен перевірити наявність усіх дітей.
  10. Під час перебування в захисній споруді педагоги та відповідальні особи повинні провести заходи, щоб заспокоїти дітей та всіх, хто знаходиться в ній.

Якщо батьки хочуть забрати під час тривоги дитину з укриття – педагогічний працівник не має права передавати їм дитину.

Якщо тривога застала педагогічного працівника перед початком робочого дня

Якщо працівник має змогу швидко за 5-7 хвилин дістатися до закладу освіти і в закладі освіти є укриття, то працівник переміщується до укриття закладу освіти. Але варто враховувати розташування закладу освіти, у деяких регіонах до укриття необхідно переміститися за 2-3 хвилини.

Якщо у закладі освіти немає укриття, то працівник закладу має переміститися до найближчого до нього укриття за місцем його перебування.

Протизаконно та злочинно вимагати від працівників прибути до закладу освіти під час повітряної тривоги.

Що робити учасникам освітнього процесу, якщо не встигли добігти до укриття під час обстрілу: поради ДСНС

Якщо не було часу добігти до укриття, ДСНС радить:

  • негайно перейти в приміщення без вікон або скористатися правилом двох стін (перша стіна бере на себе силу вибуху, друга – руйнування);
  • якщо виникла пожежа чи пошкодження будинку – зателефонувати 101, вказавши точну адресу, поверх та покинути небезпечне місце;
  • якщо в будинку стався вибух – слід якнайшвидше самостійно залишити будівлю та залишити двері відчиненими, щоб рятувальники не зрізали їх.

/Files/images/2022/111/як діяти.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 297