/Files/images/administratsiya/obg.jpg

Обладнання та оснащення освітнього процесу у закладі дошкільної освіти здійснюється відповідно до Закону України "Про дошкільну освіту", наказу Міністерства освіти і науки України «Про затвердження Примірного переліку ігрового та навчально-дидактичного обладнання для закладів дошкільної освіти» від 19.12.2017 №1633

/Files/images/nash_detskiy_sad/imgp0018_1.jpg

ЗДО № 279 – це комунальний заклад, тому матеріальне та фінансове забезпечення гарантує місцевий бюджет. Однак, завдання адміністрації полягає у оптимальному його прогнозуванні, плануванні та цільовому використанні.

1. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ЗАКЛАДУ ОСВІТИ

Матеріально-технічна база - необхідна умова функціонування закладу і реалізації цільової програми розвитку. Подальше вдосконалення матеріально-технічного забезпечення дитячого садка сучасним навчальним і спортивним обладнанням, інформаційно-технічними засобами дає можливість організувати додаткові освітні послуги, освітню діяльність, проводити культурні, спортивно-оздоровчі заходи і т.д.
Важливим аспектом функціонування закладу дошкільної освіти є стан приміщення, території, групових кімнат. Територія закладу і розташовані на ній приміщення (приміщення закладу, господарчі приміщення з овочесховищем) відповідають санітарним нормам, Державним будівельним нормам України (ДБН В.2.2-4-97) та утримуються в належному стані. Заклад побудований у 1964 році, розташований у типовій двоповерховій споруді з проектною потужністю на 110 дітей. В 2012 році у ЗДО № 279 почалося поетапне відновлення роботи груп та всіх приміщень, яке відбувалося протягом 2012-2014 років.
Загальна площа будівель, до яких входять приміщення закладу, господарчі будівлі з овочесховищем, складає 976м2 (житлова – 748м2, нежитлова – 228м2), периметр – 347,7м2, загальна площа території закладу – 0,7639 га. Територія закладу озеленена, має огорожу по всьому периметру. Кожна група має окремий майданчик, на якому встановлено новий тіньовий навіс та ігрове обладнання.

/Files/images/administratsiya/IMG_8448.JPG

У ЗДО на сьогодні функціонують: 6 групових приміщень, кабінет завідувача, методичний кабінет, кабінет практичного психолога, музична та спортивна зала, медичний блок: кабінет медичної сестри, ізолятор; кабінет завгоспа, харчоблок, комора харчова, комора кастелянки, пральня. У закладі дошкільної освіти створені належні умови для навчання та виховання дітей: кожна вікова група має окреме приміщення, в якому обладнано ігрову, спальну, гігієнічну кімнату та роздягальню. Фактична кількість дітей, які відвідують дошкільний навчальний заклад, складає 178 вихованців (станом на 01.02.2020 року).
/Files/images/img_1017_1.jpg
Кількість приміщень:
1. Навчальні: – 6 групових приміщень, з них 3 групи на І поверсі, 3 групи на ІІ поверсі; – 1 музична зала з коморою складають (ІІ поверх); - 1 спортивна міні-зала . Технічний стан задовільний.

/Files/images/img_1006.jpg

2. Підсобні: - комора для м’якого інвентарю – 1 приміщення (І поверх); - харчоблок – 2 приміщення складають (І поверх); - комора харчова – 1 приміщення (І поверх); - пральня з прасувальною - 2 приміщення (І поверх) має окремий вихід; - комора завгоспа для господарчого інвентаря – 1 приміщення (І поверх); - санвузли – 2 окремих приміщення. Технічний стан задовільний.

/Files/images/IMG_4003.JPG

3. Адміністративні приміщення: - кабінет завідувача – 1 приміщення, - методичний кабінет – 1 приміщення, - кабінет практичного психолога - 1 приміщенння, - кабінет завгоспа – 1 приміщення, - кабінет медичної сестри – 1 приміщення, - ізолятор – 1 приміщення, Їх технічний стан-задовільний.
/Files/images/novoe/img_3345.jpg
Всі приміщення закладу мають сучасний естетичний вигляд. Інтер`єри прикрашені сучасними яскравими та барвистими стендами з дитячими ілюстраціями. Адміністрація приділяє достатньо уваги естетичному вигляду закладу освіти. Коридор та холи поступово поповнюються новими стендами (156 шт.) Повноцінно функціонує музична зала для свят, розваг, музики; обладнано методичний кабінет. За необхідності в коридорах закладу було облаштовано кімнату безпеки, осередок «Живий куточок» з живими мешканцями-домашніми тваринками, а в холі на ІІ поверсі поруч з музичною залою облаштовано спортивна міні-зала для занять з фізкультури, яка обладнана сучасним спортивним інвентарем. В фойє І поверху обладнано куточок національної символіки, а в фойє другого поверху поруч з методичним кабінетом знаходиться Педагогічна галерея та естетично оформлена змінна виставка дитячих робіт «Вернісаж дитячої творчості».

/Files/images/DSCN4784.JPG

У закладі дотримується принцип ізоляції груп одна від одної, групові приміщення для дітей раннього віку розташовані на першому поверсі і мають окремі входи. В кожній групі оформлені національні куточки, куточки природи, книги, дитячої творчості, які надають приміщенням колоритності та барвистості. Цікаві та змістовні куточки для батьків, виставки дитячих робіт прикрашають групові роздягальні. Системи водопостачання, водовідведення та опалення централізовані, підведені до всіх приміщень закладу, в робочому стані.

/Files/images/img_1025_2.jpg

Територія закладу огороджена (паркан – 347,7 м/п), обладнано 6 групових майданчиків з тіньовими навісами за числом груп (загальною площею 108 м2). Виділений господарчий майданчик, який обладнаний двома технічними будівлями площею 68,4 м2та 14,1 м2. На майданчику для збору сміття встановлено два контейнери, закритих кришками, розташованих на твердому покритті.
У закладі дошкільної освіти ведеться постійна та планомірна робота щодо матеріально – технічного забезпечення. Протягом 2012-2014 років було проведено капітальний ремонт всіх приміщень закладу за бюджетні кошти. Влітку 2015 року було капітально відремонтовано музичну залу за позабюджетні кошти.

АНАЛІЗ ТА ТЕХНІЧНИЙ СТАН БУДВЕЛЬ

Загальна площа будинку – 748 м2. План будівлі має складну конфігурацію і складається з 2-х двоповерхових секцій, сполучених між собою двоповерховими перехідними сходами, між якими розташована галерея і складають вони 70,1 м2. Сполучення між поверхами здійснюється по сходових клітках з двомаршевими залізобетонними сходами, з входами в них з боку дворової території. На сходових переходах встановлені нові (2012р.) вітражні металопластикові вікна - 4 шт. Всі приміщення на І та ІІ поверхах сполучаються коридорами, що складають 38,1 м2. В будівлі закладу є два основні входи, два окремі входи для груп раннього віку, 3 входи до службових приміщень (харчоблоку, пральні, ізолятору), 4 пожежні виходи. На входах встановлено 8 металевих дверей та 3 балконні металопластикові двері. На рівні 1-го та 2-го поверхів розміщені групові приміщення, що складаються з ігрових, спалень, їдалень, адміністративні кабінети персоналу, харчоблок, пральня, санвузли і підсобні приміщення. По всьому закладу встановлено 53 шт. міжкімнатних дверей.
Харчоблок знаходиться на першому поверсі. Приміщення харчоблоку має S - 22,5м2, розташовано на першому поверсі з виходом назовні, укомплектовано необхідним технологічним електрообладнанням, забезпечено системами гарячого, холодного водопостачання, каналізації. Харчоблок ЗДО складається з цеху холодної обробки продуктів, гарячого цеху для приготування страв, 2-х портомийок та комори для зберігання продуктів (6,70м2). Комора для зберігання продуктів облаштована стелажами для зберігання круп, двома побутовим холодильниками, вагами. Приміщення харчоблоку капітально відремонтоване у 2012 році. Стан харчоблоку та його допоміжних приміщень –– задовільний, відповідає санітарно – гігієнічним вимогам.

/Files/images/img_5909.jpg

Для довгострокового зберігання овочів є спеціальне приміщення (овочесховище– 34,30 м2),), яке знаходиться на території закладу та має задовільний стан, бо щороку готується до належного зберігання овочів під час зимового періоду. Але наразі воно потребує капітального ремонту (утеплення приміщення та розширення відмостки). В 2015-2016 роках в овочесховищі було зроблено косметичний ремонт та виведено вентиляційний вихід. Однак, це не допомогло під час зимового періоду в повному об`ємі зберегти овочі.
Пральня капітально відремонтована в 2012 році. Розташована на першому поверсі. В пральні обладнані два зали: зал для брудної білизни та чистий зал – для сушіння та прасування чистої білизни. Стан приміщення та обладнання задовільний. Але, слід відмітити, що технологічне обладнання іноді вимагає ремонтних робіт. Поряд з пральнею знаходиться комора для зберігання м`якого інвентаря та постільної білизни, яка оснащена стелажами для їхнього зберігання. На першому та другому поверсі розташовані кабінети та підсобні приміщення. Більшість підсобних приміщень закладу також мають задовільний технічний і санітарний стан, однак, потребує часткового косметичного ремонту комора музичного керівника (18,00 м2) – заміна обладнання стелажів, заміна лінолеума, встановлення стелі «Армстронг» та встановлення 3-х світильників.
4. Загальна характеристика інженерних мереж.
Всі стелі, стіни, двері, підлога у робочих приміщеннях знаходяться в задовільному стані, про що свідчать відповідні акти. Каналізація, водопостачання, опалювальна система закладу дошкільної освіти перебувають у належному стані. Встановлені лічильники гарячої, холодної та теплової енергії проходять повірку в строк. Каналізація будівлі: централізована. Санітарно-технічний стан системи каналізації задовільний, протягом 2012-2014 років проведено частковий ремонт із заміною каналізаційних труб та сантехнічного обладнання в підвальному приміщені. Система водовідведення постійно потребує чищення каналізаційних колодязів.

Тепломережа.

Теплопостачання будівлі здійснюється централізовано від теплових мереж Шевченківського філіалу КП «Харківські теплові мережі». Вузол теплового введення знаходиться в технічному підвалі. Приєднання системи опалення виконано за залежною схемою з використанням гідроелеваторного вузла. Запірна арматура знаходиться в робочому стані. Теплова ізоляція вузла теплового введення виконана в повному обсязі: заізольовані з’єднувальні фланці, запірна арматура та ділянки трубопроводів. Вузол теплового введення обладнано термометрами (1 шт), манометрами МПА-ДМ-05100 (4 шт.) та МПА-МТ-3У-М (2 шт). Регулювання виконується не в ручному режимі. Для здійснення обліку спожитої теплової енергії на опалення вузол теплового введення обладнаний ультразвуковим тепловим лічильником Мultical 602.Лічильник встановлено 28.03.2013 року. Система опалення однотрубна з нижньою розводкою, з вертикальними стояками. Трубопроводи змонтовані зі стальних електрозварних та металопластикових зпаяних труб. Теплова ізоляція магістральних трубопроводів, прокладених в технічному підпіллі знаходиться в задовільному стані. Проектом опалення будівлі передбачено обігрів приміщень чавунними та біметалевими радіаторами у поєднанні з водяною системою. Підігрів підлоги в групах першого поверху не обладнаний. Гідравлічні випробування та промивання системи опалення проводиться щорічно під час підготовки теплової системи до осінньо-зимового періоду. Теплове обладнання та прилад обліку теплової енергії знаходяться в задовільному стані. Однак, температура в приміщеннях не завжди відповідає нормативним вимогам. Теплова рамка потребує довстановлення 3-х термометрів, заміни 2-х манометрів, заміни 2-х заслінок, заміни старих чавунних радіаторів на нові. Проведена повірка прилада обліку теплової енергії в 2017 році.

Водопостачання.

Холодне та гаряче водопостачання та водовідведення будівлі здійснюється централізовано КП «Харківводоканал» згідно з «Правилами користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України», затверджених правилами Держжитлоком Госту України від 27.06.2008 року № 190 за пропускною спроможністю водопровідного вводу. Трубопроводи виконані частково із сталі, частково – пластикові, нові, замінені під час капітальних ремонтів протягом 2012-2014 років. Для здійснення обліку спожитої холодної води в приміщенні теплорамки 11.07.2012 встановлено крильчастий лічильник ЛК-20Х. Повірка лічильника здійснена 08.09.2016. Обладнання та прилад обліку холодної води знаходяться в задовільному стані.Теплова ізоляція трубопроводів гарячого водопостачання здійснена тільки частково, в доступних місцях. Для здійснення обліку спожитої гарячої води в приміщенні теплорамки 10.08.2012 встановлено крильчастий лічильник КВ-2.5, (виробник «Електротермометрія»). Повірка лічильника здійснена 15.09.2016. Подача гарячої води відбувається цілодобово. Гаряча вода використовується на загально побутові потреби закладу. Протягом 2012-2014 років проведено частковий ремонт труб холодного та гарячого водопостачання. Але постійно система потребує профілактики та заміни кранів, шлангів і змивних систем унітазів. Вентиляція побутових приміщень – здійснюється через внутрішні вентиляційні канали, влаштовані в стінах і виведені за межі даху. Система вентиляції в задовільному стані.

Електромережа.

Електропостачання будівлі здійснюється від «Харківобленерго». Електроустаткування знаходиться в задовільному стані. Але електромережа в будівлі закладу обладнана ще в 1964 році та повністю навіть під час відновлення закладу капітально не ремонтувалась. Так, в ДНЗ наявні 3 розподільчих щитків та чотири електрошафи (2 - силова, 2 - освітлення). На першому поверсі споруди знаходиться кімната (електрощитової), де розподіляється електромережа по закладу, встановлено спеціальні металеві двері згідно з вимогами пожежної безпеки). В електрощитовій в наявності розподільна шафа та шафа з приладами обліку електричної енергії. Стан розрахункового приладу обліку електричної енергії СТ ЕА -08 М № 046350 задовільний,встановлено 10.06.2012 року. Також встановлено ПЗР (прилад захисний релейний) під № М 8063479, встановлено в 2012 році, стан задовільний. Силова електрошафа, яка частково ремонтувалась, потребує повного оновлення або заміни. Потужності електропостачання не вистачає, необхідне збільшення потужностей. Система внутрішнього освітлення закладу складається зі світильників (31 шт., з них: з лампами енергозберігаючими – 62 шт.), лінійних люмінесцентних світильників (132 шт., з енергозберігаючими лампами - 528 шт.). Управління освітленням здійснюється в ручному режимі. Річне споживання становить 32259,5 кВт/год. Найбільша частка споживання електроенергії в системі внутрішнього освітлення припадає на енергозберігаючі лампи. Найбільшим енергоємним сектором споживання електроенергії є харчоблок, де знаходяться електричні плити, духова шафа, електросковорода та інше технологічне обладнання.

Оснащення приміщень закладу дошкільної освіти

- Харчоблок (технологічне обладнання/господарчі товари)- забезпечено всім 100% - Медичний кабінет (ліки/обладнання/господарчі товари) –практичне функціонування забезпечено - Господарчий інвентар- забезпечено на 100%, потребує оновлення раз на рік через постійну експлуатацію: щітки – 10 шт., ганчірки для миття полів - 20 шт., ганчірки для миття панелей - 45шт.
- Заклад дошкільної освіти (меблі, канцтовари, господарчі товари тощо)- забезпечено на 100%, але враховуючи високий рівень експлуатації та амортизації - канцтовари, меблі, миючі засоби, дезінфікуючі засоби потребують постійного поповнення - Посуд – забезпечено, але постійно потребує поповнення через високу амортизацію: приблизно раз на рік: чашки –100шт, тарілки - 100 шт.

/Files/images/zaluchennnya_pozabyudj/IMG_1895.JPG

/Files/images/2020/0-02-0a-74b47e4194e491a6fbb8dc76321b6bae962c614a9c21a6ae425f8fb46a01ca27_734e9021.jpg

/Files/images/2020/IMG_7867.JPG

ПРОТЯГОМ 2019-2020 РОКІВ ВЕЛИСЬ РОБОТИ З КАПІТАЛЬНОГО РЕМОНТУ ПОКРІВЛІ БУДІВЛІ НАШОГО ЗАКЛАДУ.

ЗА ЦЕ МИ ЩИРО ДЯКУЄМО ХАРКІВСЬКІЙ МІСЬКІЙ РАДІ ТА ДЕПАРТАМЕНТУ ОСВІТИ ХАРКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ!

/Files/images/2020/изображение_viber_2020-06-09_09-39-18.jpg /Files/images/2020/изображение_viber_2020-06-09_09-36-47.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 743