Використання ІКТ

/Files/images/dziecko_komputer_1.jpg

Комп'ютер - чудовий за своїми можливостями винахід нашого часу, здатний зробити революцію в сучасній освітній системі. Останнім часом зростає роль сучасних інформаційних технологій, зокрема комп'ютерних технологій. Вони дають можливість забезпечити повноцінний пізнавальний розвиток зростаючої особистості.
Комп'ютер, якнайсучасніший інструмент для обробки інформації, може служити і потужним технічним засобом навчання і грати роль незамінного помічника у вихованні та загальному психічному розвитку дошкільників. Психологи відзначають: чим раніше дитина познайомиться з ПК, тим менше буде психологічний бар'єр між ним і машиною, так як у дитини практично немає страху перед технікою. Чому? Та тому, що комп'ютер привабливий для дітей, як будь-яка нова іграшка, а саме так у більшості випадків вони дивляться на нього. Таким чином у них розвиваються такі важливі операції мислення як узагальнення і класифікація. Граючи на комп'ютері, дитина рано починає розуміти, що предмети на екрані - це не реальні речі, а тільки знаки цих реальних речей. Таким чином, у дітей починає розвиватися так звана знакова функція свідомості, тобто розуміння того, що є декілька рівнів навколишнього світу - це і реальні речі, і картинки, і схеми, і слова числоподібні. Заняття дітей на комп'ютері мають велике значення не тільки для розвитку інтелекту, а й для розвитку їх моторики. У будь-яких іграх, від найпростіших до складних, дітям необхідно вчитися натискати пальцями на певні клавіші, що розвиває дрібну мускулатуру рук, моторіку. Вчені відзначають, що чим більше ми робимо дрібних і складних рухів пальцями, тим більше ділянок мозку включається в роботу. Як і руки, дуже велике представництво в корі головного мозку мають і очі. Чим уважніше ми вдивляємося в те, над чим працюємо, тим більше користі нашому мозку. Ось чому так важливо формування моторної координації та координації спільної діяльності зорового і моторного аналізаторів, що з успіхом досягається на заняттях дітей на комп'ютерах. Спілкування з ПК викликає у дітей живий інтерес, спочатку як ігрова діяльність, а потім і як навчальна. Цей інтерес і лежить в основі формування таких важливих структур, як пізнавальна мотивація, довільні пам'ять і увагу, і саме ці якості забезпечують психологічну готовність дитини до навчання в школі. Комп'ютерні ігри вчать дітей долати труднощі, контролювати виконання дій, оцінювати результати. Завдяки комп'ютеру стає ефективним навчання плануванню, контролю та оцінки результатів самостійної діяльності дитини через повідомлення ігрових та неігрових моментів.Таким чином, комп'ютер допомагає розвинути не тільки інтелектуальні здібності дитини, а й виховує вольові якості, такі як самостійність, зібраність, зосередженість, посидючість, а також долучає дитину до співчуття, бажання допомогти героям ігор, збагачуючи тим самим його ставлення до навколишнього світу.

Аналіз проведення навчально-методичних заходів з питань інформатизації освіти та використання ІКТ у начально-виховному процесі у 2017 році (станом на 04.01.2018)

Тема проведення заходів Дата проведення Категорія учасників Кількість учасників Відповідальний
Робота офіційного сайту закладу дошкільної освіти № 279 Постійно Педагогічний колектив Інструктор з фізичної культури Брусенцова А.О.
Консультація «Вимоги до використання ТЗН в організації навчання дітей дошкільного віку» 18.01.2017 Педагогічний колектив 10 Вихователь-методист Добрицька-Лущий О.В.
Круглий стіл «Розвивальні комп’ютерні ігри для дошкільників» 16.02.2017 Педагогічний колектив 10 Вихователь-методист Добрицька-Лущий О.В.
Технічні поради оператору-початківцю щодо користування цифровою технікою 22.03.2017 Педагогічний колектив 10 Вихователь-методист Добрицька-Лущий О.В.
Педагогічна рада № 3 Літературно-театральна діяльність, як засіб розвитку художніх здібностей та звязного мовлення дітей 23.03.2017 Педагогічний колектив 10 Вихователь-методист Добрицька-Лущий О.В.
Консультація «Безпека дитини в інтернеті: поради батькам» 19.04.2017 Вихователі, батьки 115 Вихователь-методист Добрицька-Лущий О.В.
Тематичний захід «Дітям про війну» 05.05.2017 Педагогічний колектив, діти всіх вікових груп 102 Музичний керівник Кучма Г.Є.
Анкетування «Комп’ютерна грамотність педагога» 10.05.2017 Педагогічний колектив 10 Вихователь-методист Добрицька-Лущий О.В.
Педагогічна рада № 4 Час підсумків 31.05.2017 Педагогічний колектив 9 Завідувач Коротун О.М.
Випускний вечір групи № 2 «Золотий ключик» 01.06.2017 Вихователі, діти старшого дошкільного віку, батьки 63 Музичний керівник Кучма Г.Є.
Випускний вечір групи № 6 «Золота рибка» 02.06.2017 Вихователі, діти старшого дошкільного віку, батьки 65 Музичний керівник Кучма Г.Є.
Семінар щодо інформаційного наповнення сайту ДНЗ 13.06.2017 Педагогічний колектив 7 Завідувач Коротун О.М.
Педагогічна рада № 1 Нові орієнтири дошкільної освіти 31.08.2017 Педагогічний колектив 10 Завідувач Коротун О.М.
Перегляд мультфільму «Аркадій Паровозов поспішає на допомогу» у рамках Тижня знань з безпеки життєдіяльності 18.10.2017 Педагогічний колектив, діти всіх вікових груп 92 Інструктор з фізичної культури Брусенцова А.О.
Перегляд вебінару «Розвиток мовлення і культури мовленнєвого спілкування дітей» 09.11.2017 Педагогічний колектив 10 Завідувач Коротун О.М.
Показ відеороликів на тему «Пожежна безпека» для дітей закладу дошкільної освіти за участі фахівців служби порятунку 24.11.2017 Педагогічний колектив, діти всіх вікових груп, фахівці служби порятунку 95 Завідувач Коротун О.М.
Вікторина з пожежної безпеки «Ерудит» за участі фахівців служби порятунку 24.11.2017 Педагогічний колектив, фахівці служби порятунку 12 Інструктор з фізичної культури Брусенцова А.О.
Семінар для директорів закладів дошкільної освіти Шевченківського району на тему: «Особливості організаціі та управління освітнім процесом в сучасному закладі дошкільної освіти» · «Скайп-конференція» · Фільм «Один день із життя групи» · Вікторина «Ерудит» · Презентація закладу дошкільної освіти № 279 29.11.2017 Директори закладів дошкільної освіти Шевченківського району, адміністрація Управління освіти Шевченківського району 30 Завідувач Коротун О.М.
Засідання Ради закладу 07.12.2017 Педагогічний колектив, батьки 20 Завідувач Коротун О.М.
Педагогічна рада № 2 Випуск журналу «Творча дитина – щаслива дитина» 14.12.2017 Педагогічний колектив 10 Завідувач Коротун О.М.

План проведення навчально-методичних заходів з питань інформатизації освіти та використання ІКТ у начально-виховному процесі у 2018 році


№ з/пЗміст заходу Дата проведення Категорії учасників
1 Систематизувати та поповнювати матеріали для здійснення навчально-виховного процесу з використанням інформаційно-комунікаційних технологій. Протягом року Педагогічні працівники
2 Використовувати в адміністративній діяльності та виховному процесі ресурси мережі Інтернет. Протягом року Педагогічні працівники
3 Своєчасно поповнювати та оновлювати інформацію у програмному комплексі «Міська освітня мережа: Дошкілля», на офіційному сайті ДНЗ. Протягом року Педагогічні працівники
4Здійснювати аналіз виконання запланованих заходів з інформатизації та висвітлювати питання роботи ІКТ на нарадах. Протягом року Педагогічні працівники
5 Проведення індивідуальних та групових консультацій для вихователів «Використання ІКТ в навчально-виховній роботі» Протягом року Педагогічні працівники
6Проводити статистичний та порівняльний аналіз діяльності щодо інформатизації навчального закладу. Прортягом року Педагогічні працівники
7 Постійно діючий теоретично-практичний семінар «Застосування комп’ютерних інформаційних технологій в роботі з дітьми, як один із шляхів модернізації дошкільної освіти» Щомісяця (друга середа) Педагогічні працівники
8 Семінар-практикум для педагогів «Створення мультимедійної презентації в MS Power Point» Лютий Педагогічні працівники
9Перегляд презентації на тему «Сучасні програми, інноваційні підходи та рішення для підвищення якості освіти» Березень Педагогічні працівники
10 Проведення анкетування для батьків з метою з’ясування ролі та місця комп’ютера в родині «Дитина за монітором комп’ютера» КвітеньБатьки
11 Проведення тестування «Комп’ютерна грамотність педагога» Травень Педагогічні
працівники
12 Робота творчої групи «Інформаційно-комунікаційні технології як чинник підвищення якості
Створення бази дидактичних ігор, занять з використанням ІКТ.СіченьЧлени робочої групи
Розробка пам’яток для батьків щодо використання комп’ютера дитиною вдома.ЛютийЧлени робочої групи
Розробка пам’яток для вихователів щодо організації та проведення занять з використанням комп’ютерів.БерезеньЧлени робочої групи
Накопичення банку даних в електронному вигляді картотеки казок, мультфільмів та фільмів пізнавального характеру.Квітень/Травень Члени робочої групи

/Files/images/img_5564.jpg /Files/images/img_5553.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 931