Мінна безпека

Внаслідок війни майже третина України замінована або забруднена рештками техніки та зброї. Особливо небезпечно в прифронтових районах і в деокупованих населених пунктах, куди українські родини повертаються з вимушеної евакуації.

Чи всі українські діти знають, як діяти, коли знайшов міну? Адже окупанти, утікаючи, часто використовують для пасток різні побутові предмети, зокрема, іграшки. У новому відео від Dovidka.info та МінРеінтеграції на YouТube-каналі SPRAVDI пояснюємо дітям, що обачність нині на першому місці. А також розповідаємо основні правила поведінки з вибуховими предметами. Покажіть це відео вашим дітям та порадьте ознайомитись. Це може врятувати життя.

Правила мінної безпеки для дітей, які повертаються у звільнені міста | DOVIDKA.INFO

Правила мінної безпеки для дітей, які повертаються у звільнені міста

Вік дитини: 5-10 років

Рашисти мінують навіть дитячі іграшки. Як вберегтись?

Войсовер Візуал Титри
Військові звільнили твій дім, тепер ти можеш туди повернутися. Мама, тато і дитина дивляться ТБ, по телебаченню “НОВИНА”: ЗСУ звільнили ще одне місто Родина щаслива, всі радіють, в хмаринці над ними з*являється їх красивий приватний будинок. Військові звільнили твій дім, тепер ти можеш туди повернутися.
Але разом з улюбленими іграшками та іншими речами поклади в дорожню валізу УВАЖНІСТЬ. Дитина і мама збирають в валізу свої речі. Дитина кладе іграшки. Але візьми із собою уважність.
Бо там, звідки втік ворог, він заховав небезпечні предмети – міни. Вони вибухають і руйнують усе довкола. Показуємо їхній та інші будинки, вони розташовані біля лісу. Там, де починається ліс і з протилежного боку з*являються таблички: Увага! Міни! І звук “wrong”. Бо там, звідки втік ворог, він заховав міни. Вони руйнують усе довкола.
Запам’ятай, як від цього вберегтися. Робимо слайд різними типами вибухових пристроїв: пелюсток, артилерійські снаряди, реактивні та інженерні міни, детонатори, ручні гранати. Всі вони пульсують і світяться червоним. А потім зникають. Запам’ятай, як вберегтися.
Повертатися додому з евакуації можна тільки тоді, коли територію перевірили сапери. Малюємо на території біля дому саперів, які обстежують територію. Повертатися додому можна тільки тоді, коли територію перевірили сапери.
Заходиш у будинок – пильно озирнися. Підозріле та незнайоме не чіпай. Автобус привозить родину, вони виходять валізами. Заходять в дім, першими заходять батьки, оглядаються, потім дитина. там де-не-де купами лежать речі (іграшки, одяг). Родина уважно оглядається. Заходиш у будинок – пильно озирнися. Підозріле й незнайоме не чіпай.
Вибухонебезпечні предмети не завжди видно. Вони можуть бути сховані в іграшках, серед меблів, посуду та інших побутових предметів. Малюємо слайд-інфографіку з описаними ситуаціями. Граната, прикручена до іграшки. Розтяжка між кріслами. Пелюстка, схована в каструлю. Вибухонебезпечні предмети можуть бути сховані в іграшках, серед меблів, посуду та інших предметів.
Помітив небезпечну річ удома чи на вулиці – дій точно! Малий помічає іграшку з гранатою під сходами на вході в дім Помітив небезпечну річ – дій точно!
Не підходь! Не чіпай! Клич дорослих і проси телефонувати до ДСНС – 101, або в поліцію – 102, або до служби екстреної допомоги – 112 “Не підходь! Не чіпай!” червоним по черзі на весь екран. Далі малий підходить до мами. Мама кудись дзвонить. На екрані номери: ДСНС – 101 Поліція - 102 Служба екстреної допомоги – 112 Не підходь! Не чіпай! Проси дорослих телефонувати до ДСНС – 101, у поліцію – 102 або до служби екстреної допомоги – 112
Не торкайся предмета. Не пересувай його та не намагайся розібрати. Не накривай. Не закопуй. Не кидай у воду. Не вдаряй. Беремо цей знайдений предмет і малюємо слайд-інфографіку, де всі ці сценарії перекреслені. Не торкайся предмета, не пересувай його, не намагайся розібрати, не закопуй, не вдаряй.
Нині ми всі допомагаємо одне одному. Можеш і ти! Вивчи ці правила та перекажи їх друзям. На місці вибухотехніки, вони знешкодили предмет. Далі малий в костюмі супергероя розповідає друзям про міни. Над ним хмаринка, в якій табличка: Увага! Міни! Нині ми всі допомагаємо одне одному! Можеш і ти! Вивчи ці правила й перекажи їх друзям.

Небезпечні предмети

граната
міни протипіхотні
міна лепесток

міни види

типи мін
міни протитанкові
міни пастки
міни розтяжки

Мінреінтегації спільно з партнерами – проектом Dovidka.info та благодійною організацією «Смарт ангел» – створено кілька просвітницьких відеороликів для здобувачів освіти, присвячених мінній безпеці.

Метою розробки та поширення цих матеріалів – нагадування про те, що третина України замінована або забруднена рештками зброї й техніки внаслідок війни. Тож мінна небезпека нині загрожує кожному – як дорослим, так і дітям. Усі мають знати, як виглядають міни-пастки, міни-розтяжки та інші їх види та, як діяти, коли знайшов міну.

У цих відео - правила поведінки з вибуховими предметами для дітей. Під час війни це важливі знання, які можуть вберегти життя та якими варто поділитись.

Відеоматеріали є безкоштовними, розміщені на платформі Dovidka.info. Ознайомитись з інформаційними матеріалами та відео можна за посиланнями:

/Files/images/2023-2024/енот.png