Інформація для громадян, які переїхали із зони проведення ООС та АР Криму

/Files/images/childrensday11.jpg

Інформація для громадян, які приїхали з Автономної Республіки Крим та міста Севастополь. Для отримання усіх видів державної соціальної підтримки, зокрема пенсії, допомоги, компенсації і т.д. Вам необхідно звернутися до найближчого органу соціального захисту населення або управління Пенсійного фонду України у зручний для Вас час. Основні документи, які необхідно мати при собі (за наявності):
- Паспорт;
- Посвідчення держателя пенсії, допомоги, пільговика;
- Довідка про присвоєння ідентифікаційного коду.
Там Вам допоможуть отримати інформацію з усіх питань, які хвилюють Вас в даний час, з питань розселення, медичного обслуговування, організації навчання і виховання дітей у дошкільних та шкільних навчальних закладах, а також з працевлаштування.

З усіх цих питань Ви можете БЕЗКОШТОВНО звернутися за телефоном «гарячої лінії»:
0800-507-309

Крім того, для отримання допомоги Ви можете звернутися на «гарячу лінію»:

пенсійного фонду0800 503 753
Державного центру зайнятості 0800 505 060
з мобільного телефону 730
Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності0800 501 892
Телефон довіри Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань 0800 501 383


Координати Штабу з питань розміщення сімей військовослужбовців, які перебувають на території АР Крим та м .. Севастополя:Контакти та телефони для сімей військовослужбовців, які перебувають на території Автономної Республіки Крим та м. Севастополь: Міністерство оборони України (044) 454-44-51, 454-43- 37 (цілодобово) Громадська приймальня Міністерства оборони України (044) 253-04-71 (цілодобово)Генеральний штаб Збройних сил України (044) 235-82-31 (цілодобово)Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (044) 207-18-04, 207-19-79 (цілодобово)Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (044) 284 -06-65, 284-06-73, 284-06-67 (з 9 до 18 години в робочі дні)Пряма телефонна гаряча лінія Міністерства юстиції України для надання правової допомоги жителям Автономної Республіки Крим 486-71-56

/Files/images/childrensday25.jpg

Лист Міністерства № 1/9-310 від 12.06.2014 "Щодо прийому до дошкільних навчальник закладів дітей, які прибули з зони Донецької та Луганської областей на постйне або тимчасове проживання до інших населених пунктів України"

Памятка ПСИХОЛОГІЧНОЇ самодопомоги для вимушених переселенців
Вимушені переселенці - так ми називаємо наших гостей, змушених залишити свої будинки і все, до чого звикли, у зв'язку з військовими діями у Вашому рідному регіоні.
Навіть якщо ви не сиділи в підвалі, коли ваше місто обстрілювали, не чули звуків війни, сам по собі переїзд у нове незнайоме місце з невідомою датою повернення додому є стресом. Різні люди справляються зі стресом по різному, але навіть у найсильніших людей можуть проявитися симптоми, пов'язані зі стресом.
Симптоми стресу:
· Розлади сну: важко заснути, постійно прокидаєшся, прокидаєшся невідпочилої, сняться погані сни (часто відображають події останніх місяців, але не обов'язково);
· Розлади харчування: не хочеться їсти, або навпаки не виходить насититися, їжа здається позбавленою смаку;
· Розлади уваги: ​​важко довести розпочату справу до кінця, перемикаєшся з одного на інше, важко всидіти на одному місці, навіть якщо вимагає ситуація;
· Розлади пам'яті: переслідують спогади про пережиті події, «картинки перед очима», вибіркове забування імен, слів, дат.
· Емоційні труднощі: нічого не відчуваєш або навпаки настрій постійно і сильно змінюється, сльози навертаються на очі, пригніченість, пригніченість або навпаки, разражітельностью, страхи, жах, настороженість, агресивність або смуток.
Якщо у Вас є один або кілька з описаних вище симптомів, важливо розуміти, що це - наслідки пережитих травмуючих душу подій. ЦЕ НЕ ВАШ НЕДОЛІК, ВИ НЕ ВИННІ в тому, що з Вами відбувається, і ЦЕ НЕ СОРОМНО - це нормальна реакція на екстремальні події.
Як допомогти собі або члену Вашої родини, якщо у нього є такі симптоми?
1. Звернутися до психолога психологічної служби у Вашому таборі.
2. Знайти хорошого слухача, і говорити про те, що з Вами відбувається, можливо навіть неодноразово про одне й те ж. Тут, як у тому мультику, чим більше поділишся горем, тим менше його залишиться.
3. Включитися в активну діяльність по табору. Чим більше Ви будете зайняті повсякденними турботами - тим менше місця залишиться для нав'язливих думок і тривог, і тим більше Ви будете адаптовані до нових умов життя, а Ваша енергія знайде застосування.
4. Малювати. Все що завгодно, як травматичну подію, так і щось ресурсне, щось, що дає Вам сили.
5. Скласти список ресурсів - того, що допомагає Вам, що дає сили, тих, хто Вас підтримує. Це можуть бути улюблені заняття, рідні люди, колишні досягнення на роботі, приємні враження, любов батьків до Вас, віра в Бога - все, що доступно для реалізації в умовах табору.
6. Періодично звертати увагу на своє тіло: як ноги, як спина, напружені чи або розслаблені, чи зручно Ви сидите, чи тепло Вам. А після цього звернути увагу, як стоїте на землі, як сидите і знайти максимальну опору, подбати про своє фізичному комфорті.
7. Пити теплий солодкий чай.
У перші дні перед Вами стоять складні, але здійсненні, завдання - а саме, необхідність налагодити свій побут на новому місці - Вашому часовому будинку, надати медичну допомогу членам Вашої родини (якщо необхідно), вирішити ряд питань по документах, якщо такі питання є.
ПАМ'ЯТАЙТЕ! Ми разом! Нам важливо те, що з Вами відбувається! Ми готові допомогти!
Служба кризової психологічної допомоги.

Кiлькiсть переглядiв: 684