Вимоги до миття кухонного посуду в групових приміщеннях

Відповідно до пункту 5.3 Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров'я України та Міністерства освіти і науки України від 17.04.2006 № 298/227 (далі - Інструкція) в приміщенні харчоблоку, їдальні, біля буфетних груп мають бути інструкції щодо правил миття кухонного посуду.

Кухонний посуд у групах після приймання їжі дітьми замочують у воді за температури+50...+60 градусів з мийним засобом, ополіскують гарячою проточною водою. Спочатку миють чашки, потім тарілки, в останню чергу миють столові прибори.

Замочування кухонного посуду з мийним засобом проводять у першому відділенні мийної ванни, де відмічено рівень заповнення водою,ополіскування проводять у другому відділенні під проточною водою.

Чистий столовий посуд просушуютьна гратчастих полицях, ставлячи на ребро, і зберігають у закритих шафах, а столові прибори - в ємкостях, ручками догори.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Витирати посуд заборонено.

Ємкості для столових приборів, розноси для зберігання чистих чашок необхідно мити не рідше, ніж раз на день.
Столові прибори,зокрема ложки, виделки, необхідно мити з додаванням мийних засобів з подальшим ополіскуванням гарячою проточною водою за температури не нижче +65 градусів.

Серветки після використання промивають у гарячій воді з мийними засобами, потім кип'ятять і просушують.

Ганчірки після миття посуду прасують, сушать і зберігають сухими в закритій промаркованій тарі. У разі зношування ганчірки своєчасно замінюють на нові.

Згідно з пунктом 5.7 Інструкції столи, ванни для миття кухонного посуду після закінчення роботи миють мийними засобами.
Помічник вихователя під час миття кухонного посуду, інвентарю та обладнання в буфетній групи має неухильно дотримуватися чинного законодавства з організації харчування дітей та охорони праці
Кiлькiсть переглядiв: 6203