ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ДИТИНИ: ПЕРША ДОПОМОГА

/Files/images/administratsiya/rebenok_zima_01_2_.jpg

Навіть взимку не варто боятися холоду, через це сидіти вдома або кутатися в сто одежинок. Але ви повинні знати, як уникнути переохолодження дитини, тоді малюк не захворіє!

У холодну пору року для дітей дуже важлива хороша екіпіровка. Речі повинні підбиратися з урахуванням темпераменту дитини і того, чим він буде зайнятий на прогулянці. Приміром, дитині, яка спить у колясці, цілком підійдуть теплий комбінезон і хутряний конверт, зігріваючий ніжки. А ось гіперактивного двох-трирічного малюка так утеплювати не варто. Термокомбинезон (цілісний або роздільний) і мінімум одягу під ним (досить колготок і тонкого светрики) не дадуть маленькому непосиді замерзнути. А от якщо в такому одязі дитина буде нерухомо сидіти на лавці, може наступити переохолодження.

Допомога при переохолодженні у дитини

Як тільки ви зрозуміли, що дитина замерз, швидше ведіть його додому. Йому потрібні зігріваючі процедури! Вони надають судинорозширювальну дію, завдяки чому кровообіг прискорюється, а захисні сили організму підвищуються. Так що швидше йдіть парити ніжки!

Як парити ноги дітям

Вимийте з содою таз. Потім всипте туди 1-2 ст. ложки сухої гірчиці. Налийте воду (температура не нижче 37 ° С). Коли порошок розчиниться, попросіть дитину опустити в таз ноги. Через 2-3 хвилини дитина повинна вийняти ніжки, а ви додайте води погарячіше. Загальна тривалість такої процедури - не більше 10-15 хвилин. Після цього для закріплення ефекту треба надіти малюкові теплі шкарпетки. Дитині нудно сидіти без діла? Його розвеселять забавні водоплавні іграшки. Нехай качечки, рибки і дельфінчики теж погріють лапки, хвостики, плавники.

Інгаляції для дітей

Листя евкаліпта, шавлії або соснові бруньки (1 ст. Ложку заваріть в 1 склянці окропу), ефірні олії ялиці, чайного дерева (2-3 краплі) - це відмінні засоби для проведення парової інгаляції.

Налийте необхідний препарат в інгалятор. Сядьте на стілець і візьміть до себе на коліна дитини. Подихайте цілющими парами. До речі, подібну процедуру можна проводити, навіть якщо вдома немає спеціального пристрою. Коли дитина спить, поставте біля ліжечка миску з завареною травою. Проте яким би чином ви не проводили інгаляцію, стежте за тим, щоб дитина не обпікся (не нахилятися близько над парою) і не пролив на себе окріп!

Під час інгаляції разом з дитиною регулюйте тривалість процедури. Ви вважайте вголос до ста, а малюк нехай повторює. Якщо зіб'ється - поправте!

Розтирання дитини

Розтирання розслаблює м'язи, покращує кровообіг і живлення тканин. Крім того, він відмінно зігріває і допомагає запобігти захворювання дихальних шляхів.

Спочатку злегка розітріть дитині спинку і груди за допомогою махровой рукавиці. Потім нанесіть зігріваючу мазь. Все це бажано робити на ніч. Однак перш ніж надягати піжаму, промокніть звичайної серветкою зайвий жир. Тоді плям на одязі не буде.

Дозвольте дитині полікувати улюблену ляльку, гумового пупса. Дайте йому дитячий крем і масажну рукавицю - нехай відчує себе в ролі доктора.

Лікувальний чай при переохолодженні дитини
Кiлькiсть переглядiв: 719